Výhody

PŘÍRODNÍ PŮVOD:

Přírodní surovinou pro výrobu desek VestaEco jsou lignocelulózová vlákna, přítomná v obilných jednoletých rostlinách. Ve své struktuře je velmi podobná dřevěným vláknům a dostatek přírodního ligninu přispívá k posílení vazeb mezi nimi.

Třetí složkou je pryskyřice bez formaldehydu pMDI, která současně zajišťuje hydrofobizaci a ztužuje desky.

Výrobní proces díky inovační patentované technologii DefibraTech 1.0 vyžaduje relativně malý podíl elektrické energie, což má pozitivní vliv na emise CO2.

Technologie DefibraTech umožňuje výrobu izolačních materiálů a lehkých MDF desek z jednoletých rostlin, což eliminuje potřebu dřeva. Tím také chrání lesy a krajinu.

Technologie pro moderní bydlení hledají energeticky účinné přírodní řešení a to nejen kvůli nižším provozním nákladům, ale v první řadě pro zajištění zdraví a pohodlí.

Použití běžně dostupných surovin a z nich vyrobených zdravých produktů je spolu s využitím moderních technologií důkazem vysokého povědomí o životním prostředí. To vše významně přispívá k udržitelnému rozvoji.

OCHRANA PROTI CHLADU:

Izolační desky VestaEco díky své struktuře lignocelulózových vláknech jsou vynikajícími izolanty tepla, takže v zimě poskytují odpovídající pokojovou teplotu při nízkých nákladech na vytápění. Současně chrání proti vysokým teplotám v létě a stabilizují interiér proti přehřátí.

Lignocelulózová vlákna mají mnohem větší měrnou tepelnou kapacitu, než většina izolačních materiálů na trhu. To znamená, že brání prostupu tepla z exteriéru do interiéru a vnitřní prostory se tak nepřehřívají.

Jsou vhodné zejména pro dřevostavby, protože desky VestaEco zvyšují jejich tepelnou izolaci a jsou tak používány pro izolaci stěn a střech, stejně jako izolaci stropů a podlah.

Desky VestaEco jsou hojně používány jako izolace stěn, stropů a podlah, a to jak u dřevostaveb, tak i u tradičních novostaveb nebo při rekonstruovaných starších domů. Lze je také použít pro vnitřní zateplení např. historických budov, kde se venkovní zateplení nedá uplatnit, neboť se nemůže měnit vzhled fasády.

Správná tloušťka a typ izolačního materiálu zaručují, že budova bude mít nízkou energetickou spotřebu a stavba může dosáhnout parametrů nízkoenergetického nebo až pasivního standardu. Používání těchto izolačních materiálů je vhodné neboť se jedná o přírodní produkty, které jsou zdravé, nemají žádné škodlivé emise a poskytují přirozené a přátelské prostředí.

PROPUSTNOST PÁRY:

Desky VestaEco díky struktuře lignocelulózových vláken, která jsou difúzně otevřená, přirozeně regulují přebytečnou vlhkost. Propustnost páry vlákny zajišťuje, že prostory jsou suché a je snazší je ohřát. Suché prostory zabraňují vzniku plísní a bakterií, které jsou příčinou mnoha chorob a alergií.

Propustnost vodní páry je zvláště důležitá v místnostech, jako je například kuchyň nebo koupelna, ale důležitý pro zdraví uživatelů je také čistý vzduch v ložnicích.

Difúzně otevřené desky VestaEco jsou dalším doplňkem (pasivním) k účinnému větrání, které je nezbytné v dnešních dobře izolovaných budovách. Díky tomu jsou desky velmi vhodné pro novostavby, realizované tradičními „mokrými“ technologiemi, kde proces technologického odpařování vody ze stěn a stropů trvá po dobu několika let.

OCHRANA PROTI HLUKU:

Mnohostranné využití desek VestaEco zahrnuje také akustické vlastnosti a vysokou hlukovou absorpci, malou dynamickou tuhost a schopnost tlumit zvukovou energii. Tyto parametry zlepšují akustické vlastnosti střech a fasád.

Izolace VestaEco v podlahách zlepšuje kročejovou a vzduchovou neprůzvučnost konstrukcí podlah a stropů.